Akustyka


FERMACELL – Izolacja akustyczna

Doskonałe właściwości płyt gipsowo-włóknowych FERMACELL są spowodowane ich homogenicznością – włókna w połączeniu z mieszanką papieru i gipsu silnie wiążą, podobnie jak stalowe pręty w żelazobetonie. Materiał jest w ten sposób bardziej wytrzymały, ma wyższą masę objętościową i dzięki temu również lepsze właściwości akustyczne.

Różnica przy rozwiązaniach związanych z akustyką konstrukcji suchej zabudowy w porównaniu z masywnymi murowanymi konstrukcjami jest bardzo prosta – w przypadku budynków murowanych poziom izolacji akustycznej rośnie wraz z masą części budowlanych. Konstrukcje w suchej zabudowie z płytami gipsowo-włóknowymi FERMACELL mają jednak lepsze właściwości akustyczne dzięki inteligentnej kombinacji materiałów i składu konstrukcji.


FERMACELL wygrywa również w suchej zabudowie – montowane ściany z płytami gipsowo-włóknowymi FERMACELL mają wyższe parametry izolacji akustycznej niż na przykład płyty gipsowo-kartonowe – na przykład ściana działowa jednowarstwowa zpłytą FERMACELL ma lepsze właściwości akustyczne niż ściana działowa gipsowo-kartonowa poszyta dwuwarstwowo!


Jeśli preferują Państwo optymalną ochronę przed hałasem dla własnego spokoju i dobrych stosunków międzyludzkich, polecamy FERMACELL.